Search
Close this search box.

Rady pro maminky

Zvyky spojené s časem na spaní jako medvídek v postýlce nebo poslech známé ukolébavky před spaním pomohou vašemu miminku těšit se na usínání.

 1. Pokud je to nutné, dejte vedle kolébky měkké tlumené světlo ke zklidnění vašeho miminka. Stará měkká deka nebo plyšová hračka může často sloužit jako náhrada za mámu, když tam ona nemůže být. Takže když má vaše miminko problémy s usínáním, pomůže i oblíbená plyšová hračka.
 2. Podle Williama Searse, zastánce „společného spánku“, nechávat dítě občas spát v rodičovské posteli dělá spánek matky i dítěte harmoničtějším. Ale pokud se rozhodnete udělat to, pak může být obtížné odvyknout si.
 3. Houpání nebo chození s dítětem zabaleným v dece v náručí může být dobrým způsobem, jak ho uklidnit nebo uspat. Riziko je, že když dáte vaše spící miminko naspat do postýlky, začne plakat a nebude chtít přestat, dokud ho opět nevezmete na ruce. V každém případě rovnováha je klíčem.
 4. Buzení se ve středu noci je normální pro děti do 1 roku. Takže co uděláte teď? Nejprve počkejte pár minut, než půjdete zkontrolovat dítě. Jednou ze strategií pro přivykání vašeho dítěte na usínání je Ferberova metoda. To znamená dávat dítě do postele v přesném čase a vyprávět potichu, aby se uklidnilo. Na pár minut odejděte a poté se vraťte a uklidněte ho. Prodlužování doby oddělení každý večer, i když vaše dítě zpočátku reaguje pláčem, umožní, aby vaše dítě pochopilo, že usínání bez vás je v pořádku, protože jste vždy nablízku.
 5. Často spočívají problémy s usínáním v nedostatku návyků. Miminka jsou otroci zvyku: soulad s touto přirozenou potřebou vám přinese užitek.
 6. Někdy se může stát, že dítě spí během dne. Zkontrolujte, zda vaše dítě nemá zvětšené mandle. Je to velmi častý problém: nedávný výzkum provedený v Miláně ukázal, že třetina dětí ve věku od 3 do 6 let má problémy s chrápáním a 10% má dýchací potíže.
 7. Není to jen dýchání, což narušuje spánek nejmenších. Ve věku od 2 týdnů do 4 měsíců je probuzení často způsobeno tím, že miminko má koliku.

Bezpečnost vašeho děťátka nade vše

 • Neumisťuje postýlku v blízkosti zdrojů tepla.
 • Neumisťujte postýlku v blízkosti oken kde jsou rolety, ze kterých visí řetízky nebo šňůry, se kterými by si dítě mohlo hrát a hrozila by mu poranění na krku nebo zadušení.
 • Nenechávejte uvnitř postýlky žádné předměty, které by mohly způsobit dítěti zranění, udušení nebo zaškrcení.
 • Necháte-li vaše miminko samé v postýlce, vždy se ujistěte že boční zábrany jsou nastaveny na nejvyšší úrovni.
 • Aby se zabránilo nebezpečí udušení, odstraňte igelitové obaly před použitím lůžka. Potom musí být uloženy mimo dosah dítěte nebo zničeny.
 • Doporučujeme vám pravidelně kontrolovat, zda jsou matice a šrouby dostatečně utaženy.
 • Také doporučujeme používat ortopedické matrace, ne vyšší než 10 cm.
Další články
Novinky

NOVÝ showroom Erbesi

Od 15.11.2022 je náš bratislavský showroom přestěhován do obchodního centra STYLA. Showroom se nachází v prvním patře, nalevo od eskalátorů ze vstupu A. Naleznete zde

Číst více »
Vyhledávání