Search
Close this search box.

Nábytek pro děti: priorita bezpečnost

Nábytek pro děti může být nebezpečný, protože každý ostrý roh nebo nezajištěná elektrická zásuvka a pro ty nejmenší dokonce i špatně umístěná postýlka nebo nekvalitní lak loupající se z jejích příček mohou způsobit nežádoucí úraz.

První, co asi většina z nás řeší při očekávání potomka je nábytek pro děti a zejména místo ke spaní. Dětská postýlka by měla stát na teplém a světlém místě. Nikdy však ne při topení, aby nedošlo k přehřátí organismu ani u okna, protože dětem vadí průvan. Kromě vhodného umístění postýlky můžeme zabránit průvanu také přivázáním textilních zábran kolem obvodu postýlky. Příčky postýlky by od sebe neměly být umístěny více než 8 cm, aby jimi dítě neprostrčilo hlavičku, ale ani nesmí být příliš blízko sebe, aby si do nich nevklínilo ruku nebo nohu.

Jak vybrat nábytek pro děti?

Batole

Přibližně ve věku 4 měsíců začíná dítě poznávat své okolí tak, že vše, co najde, si strká do úst. Bránit bychom mu v tom neměli, ale musíme věnovat pozornost materiálům, z jakých jsou hračky a vybavení dětského pokoje. Každý prodejce takového zboží by měl být schopen doložit bezvadnost materiálů. V blízkosti dítěte by také nemělo být nic tak malého, aby to mohlo spolknout, na to je třeba pamatovat i u hraček vyrobených z několika částí. Pokud je příliš snadné je rozebrat, dítěti v tomto období do ruky vůbec nepatří.

Ostré hrany                                                                                                                                                     

Když dítě podroste, začne si užívat každý kout svého pokoje a to často až příliš nadšeně. Abychom zabránili úrazu, v první řadě je třeba zajistit všechny hrany. Rohy nábytku i otevřené police opatříme ochrannými kryty, skleněné výplně nahradíme plexisklem (které může navíc dětský pokoj barevně oživit), atp. Možností je mnoho, ale tou nejlepší je koupit nábytek se zaoblenými rohy. Dvířka by měla být bez úchytek, které nebezpečně vyčnívají nad plochu dvířek.

Umístění regálů a skříní v dětském pokoji

Úplně se vyvarujeme kovům a sklu a zvolíme dětský nábytek dřevěný nebo plastový s textilními doplňky. Svítidla by měla mít plastová, textilní nebo papírová stínítka i lehké konstrukce. Všechny vyšší regály a skříně je třeba upevnit ke stěnám, jinak je na sebe děti mohou převrhnout, například když si budou hrát na horolezce. Nábytek pro děti vybírejte pečlivě, kromě estetiky dbejte také na bezpečnost, která může být rozhodující.

Další články
Novinky

NOVÝ showroom Erbesi

Od 15.11.2022 je náš bratislavský showroom přestěhován do obchodního centra STYLA. Showroom se nachází v prvním patře, nalevo od eskalátorů ze vstupu A. Naleznete zde

Číst více »
Vyhledávání