Search
Close this search box.

Aby miminko dobře spalo…

Miminko a jeho spánek je pro maminku to nejcennější. Proto pro vás máme pár užitečných rad, které vám mohou pomoci vyřešit problémy – malé i velké – týkající se spánku vašich dětí.

Když se vaše miminko začne hýbat a točit během spánku v kočárku nebo v kolébce, je čas dát ho do dětské postýlky. Je nezbytné, aby byla postýlka plochá, nepružná a masivní. Matrace musí přesně přiléhat, aby nedošlo k zachycení nohy nebo ruky v prostoru mezi rámem a spodní částí postýlky. V prvních dnech je lepší nepoužívat polštář. Později, pokud to bude nezbytné, použijte polštář nízký, ne více než 2 cm tlustý a nealergenní.

Co udělat pro miminko a lepší kvalitu spánku?

Také nenechávejte uvolněné povlečení, aby při pohybu miminka ze strany na stranu nedošlo ke zranění nebo zadušení. Nejvhodnější prostředí pro vaše dítě zajistíte tím, že bude vždy spát ve stejné postýlce a na stejném místě: na místě, které je klidné, tiché a tmavé. V místnosti, ve které spí vaše miminko musí být dostatek kyslíku a nesmí být příliš suchá; musí být dobře větraná a je-li zapnuto topení, je užitečné mít zvlhčovač vzduchu k udržení vlhkosti na 60%.

Je důležité mít zdravé prostředí bez hluku, napětí a neklidu. Pokud je to možné, dětský pokoj by měl být proti vnějšímu hluku izolován dvojitým zasklením a chráněn od ostatních zdrojů hluku jako je hlasitá hudba, televize nebo konverzace uvnitř bytu.

Děti jsou velmi ovlivňovány teplem. Z toho důvodu je důležité do dětského pokoje umístit teploměr a teplotu upravit tak, aby se pohybovala mezi 18 a 20°C. Nezavinujte miminko až příliš: noční pláč je často způsoben žízní z tepla. Problém může vyřešit i pití heřmánkové nebo přírodní vody.

Nedávný průzkum dokázal, že nejlepší poloha při spánku je na zádech nebo na boku. Tato poloha také snižuje riziko udušení. Pokud jde o pyžama, měla by být vyrobena z bavlny, plyšové bavlny nebo žinylkové v závislosti na ročním období. V létě, kdy je velmi horko může miminko spát jen v pleně a pod přikrývkou. Pro starší děti je vhodné také dvoudílné pyžamo, vyrobené z přírodního vlákna. Oděv by neměl být příliš přiléhavý, aby dítěti nebránil v pohybu.

miminko
Další články
Novinky

NOVÝ showroom Erbesi

Od 15.11.2022 je náš bratislavský showroom přestěhován do obchodního centra STYLA. Showroom se nachází v prvním patře, nalevo od eskalátorů ze vstupu A. Naleznete zde

Číst více »
Vyhledávání